Skip to content

Czym się zajmuje kierownik utrzymania ruchu? Jakiego typu musi mieć umiejętności, co powinien umieć? O czym pamiętać?

Kierownik utrzymania ruchu ma bardzo ważną pracę, przede wszystkim odpowiada za zagwarantowanie ciągłości pracy maszyn, jak również właściwego ruchu linii produkcyjnej.

Tego rodzaju osoba zawsze odnajdzie zatrudnienie w różnych produkcyjnych firmach, w jakich najważniejsze jest monitorowanie wykonania prac, odpowiednie, niezakłócone funkcjonowanie urządzeń. Powinien też tworzyć raporty dla przełożonych o tym, jak wszystko się prezentuje oraz działa.
Kierownik utrzymania ruchu kreuje szereg powtarzalnych zadań, jakie przyczyniają się do lepszej, bardziej efektywnej pracy. Do nich można zaliczyć zarządzanie podległym zespołem pracowników, jak i organizowanie pracy, kontrola jej wykonania.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do strony (https://bhp-online.com/ocena-ryzyka-zawodowego-sprzedawca-na-targowisku-bazarze-p5521), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Ma dość dużą odpowiedzialność za podległy park maszynowy, monitoruje jednocześnie infrastrukturę techniczną, tworzy harmonogram przeglądów technicznych, tworzy plan naprawy maszyn oraz linii produkcyjnych.

kierownik utrzymania ruchu
Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy tak pracować, to musimy mieć wykształcenie techniczne wyższe, niewykluczone jednak, że wystarczy nawet średnie, ale musi być techniczne. Podobnie konieczna jest wiedza w dziedzinie maszyn, które używane są w konkretnym przedsiębiorstwie, ale też znajomość takich technicznych obszarów, jak elektryka, mechanika czy pneumatyka – https://arapneumatik.pl/p-203-zawory-elektropneumatyczne-do-pn100-edb -.
Dobrze widziane jest także doświadczenie na stanowisku mającym związek z technicznym planowaniem procesów produkcyjnych.

Oczywiście przydaje się także angielski, zwłaszcza w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Dobrze jak osoba na takim stanowisku jest w stanie działać pod presją czasu i cały czas chce się rozwijać.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*