Skip to content

Czym są pożyczki pozabankowe – sposób pobrania, nowe propozycje oraz plusy i minusy

W życiu każdego z nas może przydarzyć się sytuacja, wymagająca bardzo szybkiego zastrzyku pieniędzy. Pobranie pożyczki w banku jest związane z dużą liczbą formalności. Poza tym jest możliwość, że nie będziemy spełniać wymagań. Istnieje jednak rodzaj pożyczek, dzięki którym możemy uzyskać gotówkę niezależnie od tego jakie są nasze dochody i jaka jest nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej. Dodatkowo procedury są niezwykle szybkie, niejednokrotnie nie jest wymagane nawet wyjście z domu. Mowa o pożyczki pozabankowe. Czym są?

finanse
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu pożyczki przydzielane są bardzo szybko. Często wystarczy tylko zaświadczenie o zarobkach, chociaż istnieją takie instytucje, w których nie jest to konieczne. Przy przyznawaniu nie jest przeglądana historia pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Dodatkowo zdarza się, że to ile klient ma lat nie jest istotne. Dzięki temu jest to najlepsze rozstrzygnięcie kłopotów z kredytem dla ludzi starszych. Pożyczki pozabankowe są także bardzo szybkie i wygodne. Pożyczkę można zaciągnąć w punkcie, we własnym mieszkaniu, przez Internet, a nawet przez SMS-a. Pewne firmy oferują spłacanie pożyczki bez wychodzenia z domu.

Pracownik sam pojawia się w ustalonych terminach. To następne potwierdzenie komfortu tego rodzaju pożyczek. Pozabankowe kredyty często kojarzone są z niewysokimi sumami, które można pobrać. Rzeczywiście niektóre firmy początkowo oferują niższe sumy, jednakże każda spłata podwyższa liczbę pieniędzy, jaką możemy pożyczyć. Istnieje możliwość pobrania bardzo wysokich sum, jednak instytucje, w których zaciągamy pożyczkę muszą się zabezpieczyć, co często wiąże się z zabezpieczeniem hipotecznym. W dzisiejszych czasach niemal wszystko możemy załatwić online.

finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym nowe formy pożyczek to te, które bezproblemowo możemy wziąć przy pomocy sieci. Formalności są niezwykle szybkie. Trwają często ok. 10 minut. Klient sam wybiera kwotę i czas spłaty. Nieistotne jest to na jaki cel, chcemy przeznaczyć pieniądze. Pożyczkę można pobrać każdego dnia o każdej porze. Ma to miejsce dzięki systemom, które samoczynnie sprawdzają wszelkie dane i po paru minutach podejmują decyzję. Pożyczkobiorca jest zobowiązany jedynie do przesłania pocztą podpisanej umowy. Takie formalności oferuje np. pożyczka pozabankowa Zaimo – pobieraniu pożyczki pozabankowej należy pamiętać, że firmy je przyznające są zmuszone zabezpieczyć się. Dlatego też często jednocześnie z pożyczką powinno się wykupić pakiet ubezpieczeń. Oprocentowanie także zazwyczaj jest bardzo wysokie. Wygoda i szybkość pożyczki jest zachęcająca, jednak każde pieniądze trzeba pobierać w pełni świadomie, by nie wpaść w błędne koło. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki zawsze warto mocno się nad nią zastanowić.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*