Skip to content

Czy warto postarać się o otrzymanie zwrotu podatku w związku z pracą za granicą? Jakie dokument jest konieczny, aby starać się o zwrot podatku z Holandii

Wyjeżdżając za granicę na zarobek dobrze jest mieć na uwadze to, aby po powrocie odzyskać podatek. Możemy w taki sposób otrzymać sporą gotówkę, która okaże się bonusem do już wypracowanych pieniędzy.

O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się starać, ponieważ często w przeliczeniu na polskie pieniądze otrzymuje całkiem duży zastrzyk gotówki. Natomiast trzeba wiedzieć, iż jeśli chcemy ubiegać się o zwrot takiego podatku, to trzeba najpierw rozliczyć się naszym polskim urzędem. Kiedy chcemy mieć zwrot podatku z Holandii musimy posiadać Jaaropgaaf – po więcej wiadomości wejdź na Jest to tamtejsza karta podatkowa, na jakiej znajdują się informacje dotyczące uzyskanych dochodów za wcześniejszy rok. Tego typu dokument (zobacz: happytree.com.pl/archiwizacja-dokumentow.html) musi dostarczyć nam pracodawca, u jakiego pracowaliśmy. Jeżeli z kolei podejmowaliśmy pracę w paru miejscach, to musimy uzyskać Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Gdy są dla nas nie do przejścia wszystkie te formalności, nie znamy dobrze języka oraz nie bardzo wiemy jak się za to zabrać, to jest wyjście z takiej sytuacji. W Polsce działa sporo firm, które wszystkie formalności załatwią za nas. Zwrot podatku z zagranicy dzięki temu jest znacznie łatwiejszy. Udajemy się w takie miejsce z potrzebnymi dokumentami. Następnie będąc tam trzeba wypełnić także dodatkowe dokumenty, w jakich podajemy wszystkie potrzebne dane.

Składamy podpisy pod oświadczenia jak również upoważnienia, a taka firma już wszystkim zajmuje się za nas. Po jakimś czasie otrzymujemy pieniądze na konto i sprawa załatwiona. Musimy natomiast sprawdzić, jakie są prowizje takich firm, by za bardzo nie przepłacić.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*