Skip to content

Czy klimatyzacja jest niedroga? Poznaj negatywy i atuty klimatyzatorów stałych jak też przenośnych

Chłodzenie domku podczas letnich upałów jest często nie łatwe. Stąd niektórzy inwestują w klimatyzację.
Dowiedz się, jakie negatywy i zalety mają klimatyzatory do domku jednorodzinnego i czy warto wybrać te najtańsze.

Choć niektórzy sądzą, iż montowanie klimatyzacji w mieszkaniach jest przesadą, nie ma równie skutecznego podejścia zapewniającego utrzymywanie we wnętrzach niskiej temperatury w lecie. Należy rzecz jasna brać pod uwagę koszty, i to nie tylko te związane z zakupem a także montażem, ale też z późniejszą eksploatacją klimatyzatorów, które do działania wymagają sporo energii . Jest parę typów przyrządów służących do obniżenia temperatury powietrza w pomieszczeniach. Ich działanie przeważnie nie ogranicza się tylko do tej jednej funkcji. Oprócz tego mogą powietrze oczyszczać, osuszać czy też nawilżać, a kiedy zrobi się nadto zimno, również je ogrzewać. Klimatyzatory kosztują od paruset do kilku tysięcy złotych. Są wyekwipowane w wentylator, który wprawia w ruch powietrze, zatem już dzięki temu przebywające w obszarze jego działania osoby mogą poczuć się o wiele lepiej. Do tego jest jeszcze zasobnik, który co pewien czas powinno się wypełniać wodą, ażeby odparowując, przyjmowała ciepło od przepływającego poprzez przyrząd powietrza.
Żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, w miejsce wody można zastosować wkłady napełnione lodem przygotowanym wcześniej w zamrażarce. Moc chłodnicza takich urządzeń do zastosowań domowych zwykle jest nieduża. Kłopotliwa może się okazać konieczność uzupełniania wody czy też lodu.

Bardziej zadowolonym możemy być z klimatyzatora typu split, w jakim parownik umieszczony jest w oddzielnej obudowie powiązanej z pozostałymi elementami klimatyzatora cieniutkimi rurkami. Jeśli chodzi o klimatyzatory montaż ich zostawmy zawodowcom.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*