Skip to content

Wybieramy właściwe drewno na opał. Na co zwrócić uwagę?

Kominki cieszą się dziś bardzo dużym zainteresowaniem. Można wręcz stwierdzić, że są faktycznie hitem, ponieważ w sumie każda osoba, która buduje swój dom, decyduje się na zamontowanie kominka. Taka tendencja widoczna jest również w przypadku projektów, które są tworzone przez biura architektoniczne. Asortyment kominków jest dzisiaj rzeczywiście różnorodny.

koszyk na polana

Autor: Blomus
Źródło: Blomus

Można wybrać dla siebie takie, które w sumie jedynie imitują ogień oraz nie wymagają jakiegokolwiek paliwa. Wiele osób jednak woli zwyczajne rozwiązania – kominki zasilane drewnem. Z tego względu warto wiedzieć, jakie drewno kominkowe Piaseczno lub to sprzedawane w innym mieście należy nabyć i gdzie np. , by palenie w kominku nie stanowiło jakichkolwiek problemów. Co najważniejsze, drewno musi być absolutnie suche. Mokre będzie sprawiało, że zamiast wesoło trzaskającego w kominku ognia, całe pomieszczenie będzie zadymione. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach było przetrzymywane drewno, a następnie też po zakupie chronić je przed działaniem deszczu oraz wilgoci. Jeśli jest to możliwe, drewno powinno zostać pozbawione kory. Wiele osób sądzi, że kora będzie stanowiła dodatkowe źródło ciepła, jednakże w praktyce sytuacja przedstawia się całkowicie inaczej i drewno z korą ma absolutnie gorszą wartość.

Kominek, drewno kominkowe

Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu

Opcjonalnie, korę można usunąć samodzielnie, trzeba jednakże mieć na uwadze jaka jest cena tego typu drewna. Naturalnie, przed zakupem koniecznie należy porównać również ceny drewna kominkowego, jako że różnice mogą być faktycznie nadzwyczaj duże. Sporo zależy najczęściej od tego, jaki ostatecznie kupiło się gatunek. Osoby, którym w dużej mierze zależy na oszczędności, powinny pomyśleć o zakupieniu naraz dużej ilości drewna. Z jakiego powodu? W takich przypadkach bowiem najczęściej można liczyć na rzeczywiście duże upusty, jeśli więc dysponuje się potrzebnymi środkami, znakomitym rozwiązaniem jest nabycie takiej ilości drewna, by była ona wystarczająca na cały sezon kominkowy – naturalnie, o ile ma się też miejsce, w którym takie drewno będzie można bez obaw bezpiecznie przechowywać. Koniecznie należy dysponować składzikiem.

Absorbujący wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie dermokosmetyki do cery trądzikowej, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego!

Deszcz lub śnieg mogą zniszczyć szczapy drewna, a w związku z tym narazić nas na straty finansowe. Sprawdź naszą ofertę

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*