Skip to content

Co jest dozwolone, a czego nie można zamieszczać na swojej witrynie w internecie? Garstka słów o prawach autorów i licencjach.

Wielokrotnie słychać o złamaniu prawa autorskiego przez moderatorów stron firmowych. Równocześnie przedstawiane są informacje o tym, że materiały wrzucone do sieci stają się publicznie dostępne już na zawsze. Jaka jest prawda? Dużo zależy od twórcy i państwa, z którego została udostępniona treść.

Prawo autorskie

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Istnieją serwisy, w których media udostępniane są do niepohamowanego użytku. Wykonawcy deklarują, że w ich przypadku nie będzie zgłaszania pretensji, które mogą być zgłaszane zgodnie z zasadami opisywanymi w ustawie. Szkolenia dotyczące wiedzę dotyczącą prawa autorskiego wielokroć zawierają wykłady, na których przedstawiane są listy tego typu przestrzeni internetowych. Zajęcia obejmują również wiadomości o licencjach funkcjonujących w wirtualnej przestrzeni. Istotną rolę stanowią licencje Creative Commons, które obowiązują w paru krajach.

Aspekty poszczególnych licencji są najczęściej wypisywane tuż obok obrazka, którego: http://angelka.pl/fotografia-ciazowa-kobiety/ dotyczą. Czasami przy darmowych treściach istnieje możliwość podziękowania twórcy. Co jakiś czas można nawet przekazać pieniądze, które mobilizują autora do dalszego tworzenia. Na pewno otrzymanie nieobowiązkowej zapłaty jest sympatyczne i dobrze przyjmowane przez autorów darmowego z założenia contentu.

Jeżeli nie mamy pewności na temat tego, czy konkretna treść może być przez nas bez kontaktu z autorem zamieszczona, a mamy plan stworzenia własnej strony internetowej, powinniśmy zrozumieć ważne w naszym kraju prawo autorskie – .

Czy spodobał Ci się opisywany materiał? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie notariusz luboń cennik, ponieważ one też mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Warto zapoznać się z ofertami, które możemy znaleźć w sieci pod wyszukując wyniki dla hasła „prawo autorskie szkolenia”. Szkolenia umożliwiające jego zrozumienie są jednym z potrzebnych elementów odpowiedniego przygotowania się do promocji działania w internecie.

Wybór ofert pod wynikiem dla frazy „prawo autorskie konsultacje” jest naprawdę spory, więc z łatwością znajdziemy szkolenie w korzystnej cenie. Prawo autorskie powinno się znać, bo przydaje się w szeregu okolicznościach. Mimo pojawiających się kontrowersji w podejściu firm działających w internecie do różnych treści, jest ono relatywnie jednoznacznie określone w poszczególnych aktach normatywnych. Kiedy pojawi się roszczenie, najpewniej sankcja zostanie wyegzekwowana. Nie warto ryzykować. Lepiej się doszkolić i uniknąć nieprzyjemności.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*