Skip to content

Co wiemy o meblach ogrodowych? Jakie są najbardziej profesjonalne, jakie warto wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jesień to czas ważnych i intensywnych porządków w ogrodzie. Wtedy należy ochraniać i konserwować sprzęty ogrodowe przed nadejściem zimy. To niezwykle istotna czynność, ponieważsprzęty przez cały okres wykorzystywania są poddawane ciągłej próbie trwałości.

Ogródek

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
Najgorsze warunki atmosferyczne: wiatr, wilgoć, słońce wpływają na ich wytrzymałość, więc z biegiem lat nasze sprzęty stają się coraz starsze i mniej trwałe. Jak zatem je konserwować, by służyły nam jak najdłużej?

Najważniejsze, aby po zakończeniu sezonu skontrolować ich stan.

Bez zwłoki zobacz na stronie (www.artimbo.pl/zadaszenia-jednospadowe,g44.html) podobne informacje. Tam też zobaczysz coś emocjonującego, gdyż przedstawia ona podobną tematykę.

Jeślispostrzeżemy zabrudzeniapowinniśmy je wyczyścić, możliwe, że niezbędne będą też drobne konserwacje. kiedy już to zrobimy spróbujmy znaleźćwłaściwe miejsce do ich przechowywania. Są naturalnie odstępstwa od reguły, ponieważ ciężkie meble kamienne czy żeliwne, bez obaw możemy zostawić w ogrodzie. wiadomo że, powinniśmy je odpowiednio ochraniać W sytuacji innych nie powiedzie się bez przechowywania. Tak jest na pewnoz wikliną oraz drewnem. Więcej produktów: meble ogrodowe rattan

Wspomniane meble trzeba przechowywać w suchym, przewiewnym, ale nieogrzewanym pomieszczeniu. właściwym do tego celu będzie garaż lub zadaszona wiata. W takim miejscu będą zabezpieczone przed

Taras

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

deszczem, a równocześnie zapewniony będzie przewiew. Natomiast, należy uważać, by nie popełnić popularnego błędu, jakim jest ochranianie wykonanych z drewna lub wiklinowych mebli folią. To może sprawiać, że zaczną tam się pojawiaćgrzyby lub pleśń.

W jaki sposób w tym sensie przechowywać meble metalowe? Są to meble bardzo efektowne, trwałe, a jednocześnie praktyczne. Mają też minusy a najbardziej znaczące z nich to ciężar i rdza. tego typu meble zazwyczaj zostają w ogrodzie przezcały rok, z kolei ich ochrona przed zniszczeniem wymaga systematycznego oczyszczania powłoki z nalotu za pomocą drucianej szczotki. Autor:

Potrzebna jest również farba ochronna, ponieważ gwarantuje ona dłuższa ochronę. Jest też inna grupa sprzętów: metale łączone z innymi materiałami. Taka grupa mebli wymaga innej pielęgnacji. Coraz bardziej popularne są także meble ogrodowe aluminiowe, gdyż są lekkie, nowoczesne, zaś ich design jest bardzo wyrafinowane. Są właściwie niezniszczalne, nie groźne więc im czynniki atmosferyczne. Możemy je zostawić w ogrodzie na cały rok bez stresu, że zostaną zniszczone. Jeśli będą pokryte brudem wymagają jedynie czyszczenia zwykłymi środkami czyszczącymi.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*