Skip to content

Czym są zawiesia i jakie jest ich przeznaczenie?

Jednym z naczelnych podzespołów przyrządu dźwigowego żurawia, dźwigarki jest osprzęt, którego najważniejszym zadaniem jest obwiązywanie, wieszanie i podtrzymywanie dużych rzeczy, załadunków. Jednakże nie jest to część integralna dźwignicy, dlatego, że służy jedynie do zamocowania załadunku i można ją w każdym momencie zdjąć.

hala-produkcyjna

Źródło: pixabay

Tym istotnym w całej budowie segmentem są zawiesia, czyli wyposażenie każdego urządzenia dźwignicowego. Są umieszczane na zbloczu z kruczkiem, a w niektórych modelach za pomocą trawersy. Jeżeli chodzi o zawiesia pasowe czy zawiesia linowe zróżnicowanie dotyczy nie tylko budowy, ale http://www.tawol.com.pl/pl/trojniki/ przede wszystkim surowca, z którego są wykonane. W firmach produkujących dostępne są również zawiesia łańcuchowe. Zwracając uwagę na konstrukcję systematyzacja wygląda w następujący sposób: zawiesia kilku cięgnowe, dwu pętlowe i opasujące, ich układ jest zamknięty przy pomocy haka. Zawiesia pasowe czy zawiesia linowe posiadają w oprzyrządowaniu elementy, które ułatwiają ich stosowanie, ale zawiesia (więcej tutaj http://www.zawiesiawroclaw.pl)szystkim właściwe umieszczenie przedmiotu. Przykładowo można wyszczególnić kształtki zrobione z metalu umiejscowione na pętli, która znajduje się na kruczku, a ich celem jest zabezpieczenie końcówki liny i zabezpieczenie przed przetarciem.

Tak jak w przypadku większości narzędzi mechanicznych zawiesia powinny być oddawane do regularnej kontroli. Powinna być ona przeprowadzona przez specjalistę, który ma fachowe uprawnienia. Dana osoba powinna mieć nie tylko specjalistyczne umiejętności, ale także wiedzę techniczną. Od sprawdzenia zależy nie tylko właściwe zamocowanie ładunku, ale również bezpieczeństwo. Kontrola powinna być przeprowadzana okresowo. Osoba wyznaczona do kontroli powinna być fachowa, a odpowiedzialność za wybranie takiej osoby do kontroli ponosi pracodawca. Odpowiednie umiejętności można zdobyć na dodatkowych szkoleniach.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*