Skip to content

Jakie korzyści nam daje oświetlenie LED?

Tradycyjne żarówki zaczynają pomału odchodzić do lamusa. Sklepowe regały zalewane są świetlówkami energooszczędnymi, halogenami, a niedawno też oświetleniem typu LED. Te nowoczesne źródła światła znamionują się nadzwyczaj niskim zużyciem prądu.

Max-led.pl
Autor: Max-led.pl
Źródło: Max-led.pl
Jest ona współczesnym źródłem światła, z jakim napotykamy się nie od dzisiaj. Już niemało lat temu kontrolki w przyrządach elektronicznych robione były z zużytkowaniem diod LED. Jednakże światełka w kolorze czerwonym, żółtym, zielonym lub nawet niebieskim nie były możliwe do przeciętnego oświetlenia domu czy biura.

Rozrost technologiczny przyzwolił na wytwórczość tanich żarówek LED MR 16, błyszczących w odcieniu białym. W sklepach już dziś znajdziemy różnorodne oświetlenie LED-owe. Od elastycznych wodoodpornych węży oświetleniowych, przez żarówki zmieniające standardowe modele z małym i obszernym gwintem, również oświetlanie halogenowe, aż po wysokowydajne lampki stosowane w iluminacji ulic.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na ciekawiący Cię dział. Wejdź do kolejnego tekstu oraz czytaj wpis nagrzewnica olejowa.

Wysoka renoma tego współczesnego oświetlenia bierze się z faktu, że pozwala ono oszczędzić nawet 90 procent energii w porównaniu z klasycznym światłem żarowym. Najnowszy krzyk mody w oświetleniu, to źródła światła rodzaju LED.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź szybko, tu jest coś, co prawdopodobnie również będzie równie ciekawe.

Skonstruowane z malutkich diod nie świecą tak jasno, jak latarnia morska, z powodzeniem wystarczą jednakże do przeznaczeń domowych.

Taśmy kolorowe ledowe
Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com

Newsem na rynku są źródła światła typu LED. Ogromnie skoncentrowane światło wydzielane przez żarówki LED nr 16, przydaje się teoretycznie bardziej do oświetlenia punktowego, tak jak znane halogeny. Konstruktorzy radzą sobie jednak z tym zakresem, instalując dużo diod w każdej żarówce pod wielorakim kątem. Żarówki ledowe MR16 znakomicie wymienią stare żarówki halogenowe, bez przymusu wymiany samej oprawki. Mogą one funkcjonować pod naprężeniem 12V jak i 230V. Dzięki własnej siły np. 3,5W, zdołamy zacząć oszczędzać już od pierwszych chwil po wymianie starego halogenu o mocy np. 25W.

Oświetlenie ledowe ma w tej chwili niezwykle uniwersalne przeznaczenia. Począwszy od kompetentnych układów oświetlenia przedmiotów, przez oświecenia i dekorację wnętrz, eksponatów, aż po latarki i tablice promocyjnych.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*