Skip to content

fantazja w projektowaniu wystroju

Miejsce zamieszkania świadczy o właścicielu, jest to sprawa bezdyskusyjna. Jak więc chcemy być widziani – jako osoby wybierające sprawdzone metody, czy na przykład otwarte na nowości? Jak widzimy własną osobę? Nawet gdy nie posiadamy umiejętności graficznych, do narysowania komputerowej symulacji wystroju, starczy nam wyobraźnia. Na początku musimy dać sobie sekundę na wyciszenie, a potem najkorzystniej przebywając w pomieszczeniach które staramy się urządzić, pomyśleć nad wykończeniem wnętrza.

Już na początku, wejściowe drzwi zewnętrzne kreują oczekiwania względem tego, co znajdzie się wewnątrz. Czy dominujący jest styl nowoczesny, czy może klasyczny?

Załóżmy, że zaglądamy do środka, co pokazuje się naszym oczom? Czy to jest duża przestrzeń, czy może przytulny przedsionek. W pierwszym wariancie, na odzież i obuwie świetnie sprawdzi się zabudowana szafa z jednobarwnym frontem. Natomiast w drugim, wypełnienie (www.megastyro.pl/wypelnienia-mebli,-drzwi-i-okien.html) holu wiklinowymi koszami, ciekawy haczyk na ubrania i wygodne pufy. Z perspektywy gościa, bardzo istotny jest salon. W mgnieniu oka widzimy stół do jadalni, na ile gości jest przystosowany i czy ma typowy kształt prostokąta. Mówi to o towarzyskości, a także pragmatyczności gospodarza.

Intensywny kolor akcentujący ścianę

Niemniej jednak, dla nas najważniejszym miejscem w domu wydaje się być sypialnia. Dziecięce sypialnie powinny być dostosowane do wieku potomstwa, ale nasza – do indywidualnych preferencji. Meblem potrzebującym najwięcej przestrzeni, jest zwykle łóżko do wstawienia w sypialni. To jaki jego typ się nam podoba, podkreśla między innymi charakterystykę naszego temperamentu. Patrząc praktycznie, trzeba ponadto ustalić, jaka aranżacja pozwala nam odpoczywać. Wybrany zostanie klimat buduaru, czy prosty minimalizm?

To oczywiście tylko pomysł. Każdy orientuje się dokładnie które miejsca w domu i meble, posiadają dla niego duże znaczenie. Łóżko do sypialni, czyli jak postrzegamy swoją osobę. Stół – (zobacz ofertę) do jadalni – gościnność, oraz drzwi wejściowe zewnętrzne – to jak chcemy być odbierani. Zaproponowane przykłady są w pewien sposób sprawdzającą się zwykle wskazówką. Pomysłów dla naszej fantazji możemy szukać w prasie, internecie, ale po pierwsze we własnym wnętrzu.

Źródło: Wnetrza ze smakiem

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*