Skip to content

Cloud computing – co musisz wiedzieć na ten temat, by dobrze orientować się w zagadnieniu?

Niewątpliwie nieraz słyszałeś hasło cloud computing, ale czy wiesz, co ono znaczy? Jeżeli tak jest, pora uzupełnić luki, aby być zorientowanym w temacie. Warto jest wiedzieć co nieco we wszystkich sprawach, aby zawsze móc wdać się w dialog.

przetwarzanie danych
Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku warto zorientować się, co oznacza samo hasło. Jest to obliczanie w chmurze, ale zapewne nie mówi ci to za dużo. Jednakże jest to coraz bardziej popularna technologia, ponieważ zapewnia wiele plusów i jest po prostu sposobem na przetwarzanie danych. Różnego rodzaju aplikacje oraz informacje przestają być przetrzymywane na komputerach. Gdy decydujemy się na cloud computing (Tiktalik – przetwarzanie danych w chmurze), realizowane działania przenoszone są do sieci, a dokładniej na konkretny serwer, który znajduje się poza twoją lokalną siecią. Może to być ciężkie do zrozumienia, ale w istocie jest niezwykle proste. Serwer pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-zasilek-chorobowy-czy-przysluguje-takze-zleceniobiorcy) bez przerwy, zatem z danych można korzystać z każdego komputera oraz z każdego miejsca na świecie. Nie musisz nosić swojego laptopa bądź dysku zewnętrznego, na którym jak dotąd przechowywałeś ważne dane. Teraz wystarczy przyłączyć się do sieci i ściągnąć wszystko, co przetransferowałeś do swojej chmury. Dostęp można uzyskać tak samo z komputera, jak też tabletu czy telefonu komórkowego, jeśli tylko masz popularny dzisiaj smartfon.

Praca
Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Gdybyś jeszcze przypadkiem się w niego nie wyposażył, dobrze jest to zmienić, ponieważ tego rodzaju telefony posiadają wiele funkcji, z których niewątpliwie będziesz zadowolony.

Nie ociągaj się! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również hostel wroclaw tanio kolejne wiadomości na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Nie służą wyłącznie do dzwonienia, o czym błyskawicznie zdążysz się przekonać. Z zaprezentowanego rozwiązania mogą korzystać nie tylko indywidualne osoby. Jest to bardzo komfortowa metoda pracy dla firm, jakie nie muszą posiadać swoich serwerów, a mogą korzystać z powszechnie udostępnionej dużej mocy obliczeniowej. Znacznie obniża to koszty ich funkcjonowania i upraszcza pracę zatrudnionych w niej osób.
Teraz już masz więcej wiadomości na temat cloud computing. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, warto jest zacząć korzystać z tej technologii, a przećwiczysz jej znajomość w praktyce i poznasz wiele kolejnych zalet, które niewątpliwie docenisz. A później zaczniesz zastanawiać się, jak mogłeś wcześniej nie skorzystać z powyższego rozwiązania.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*