Skip to content

Budowa wodnego oczka z folii – kroczek po kroczku

Konstrukcja oczka wodnego z folii jest to popularny sposób na samodzielne ukończenie zasobnika wodnego w prywatnym ogrodzie.
By oczko wodne prezentowało się cudownie, natomiast folia do oczka wodnego spełniała swą funkcję przez lata, wszelkie prace należy wykonać ogromnie starannie a także w odpowiedni sposób.

folia do oczka wodnego
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Przeczytaj jakim sposobem wybudować oczko wodne z folii kroczek po kroczku. Pierwszym krokiem, który przeprowadzimy będzie dobór należytego typu wykładziny elastycznej do budowy wodnego oczka, która będzie stanowiła typ wodoszczelnej przegrody pomiędzy glebą, a wodą .

Zainspirował Cię ten artykuł? Będzie nam miło, jeżeli zdecydujesz się na przeglądnięcie kolejnych. Po prostu naciśnij ten link (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-slupowe.html) i przenieś się do nowej witryny.

Przed sprawunkiem trzeba wyznaczyć kształt a także rozmiar konstruowanego zasobnika, gdyż będzie to warunkowało dobór stosownego surowca do budowy. Należyty kształt zbiornika możesz wyznaczyć za pomocą sznurka umocowanego na kołkach, bądź gumowego węża. Jeśli wyznaczyliśmy układ, możemy przejść do pomiarów zamyślanego zasobnika. Najpierw powinno się wyznaczyć maksymalne rozmiary zasobnika, to jest rozciągłość, szerokość i głębokość.

market z częściami AGD
Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Po wyznaczeniu kształtu, wielkości zbiornika, i zakupie właściwej wykładziny, możemy przejść do wykopywania dołu. W tymże czasie kupioną wykładzinę warto rozłożyć z dala od zbiornika, w nasłonecznionym miejscu, ażeby stała się bardziej elastyczna oraz łatwa w obróbce. Przy budowie zasobnika istotnym będzie by zapobiec sterczeniu folii niedaleko brzegu oczka wodnego. Stercząca polecamy stronę http://vincent.pl – wejdź terazfolia nie wygląda estetycznie, a ponadto jest narażona na silne działanie promieni słońca.

Wystawaniu wykładziny możesz jednakże zapobiec przez należyte uformowanie brzegów oczka a także zakamuflowanie jej kamieniami, żwirem oraz roślinkami. W tym samym sklepie dostępna będzie też agrowłóknina.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*