Skip to content

Blachy trudnościeralne Hardox – cechy standardowe i stosowanie

Firmy działające na dzisiejszym rynku starają się cały czas wzbogacać swoją ofertę o zaawansowane produkty, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że w ten sposób stają się bez wątpienia bardziej konkurencyjne. Przykładem takiego produktu są blachy trudnościeralne.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

JOd niedawna w gronie projektantów bardzo popularne zaczęły być stale trudnościeralne. Charakteryzuje je, jak każdy się domyśli po nazwie, zwiększona odporność na uszkodzenia pod wpływem różnych czynników mechanicznych, ale równocześnie są dość łatwe w mechanicznej i spawalniczej obróbce- . W praktyce w praktycznie każdym odpowiednio wyposażonym warsztacie za pomocą dostępnych tam urządzeń można wykonać kompleksową obróbkę takiej stali. Dzięki temu doskonale nadaje się ona do wyrobu wszelakich korpusów, okładzin, elementów wywrotek i kruszarek, a nawet kontenerów i pojemników przeznaczonych do pracy w cięższych warunkach.

blacha ryflowana wysokiej jakości
Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jak sama nazwa wskazuje, blachy przez długi czas zachowują znakomity stan techniczny, ponieważ nie są podatne na ścieranie. Ponadto, odznaczają się również bardzo istotną wytrzymałością gdy chodzi o jakiekolwiek obciążenia. Hardox to stal, jaka gwarantuje naprawdę wiele możliwości jeśli chodzi o obróbkę – przede wszystkim, jest doskonale przystosowana do spawania . Jej obróbka nie nastręcza większych trudności, ponieważ może być również toczona, ewentualnie walcowana. Do cięcia tej stali używa się najczęściej laserów (szersze informacje. Rezultaty gwarantują także takie rozwiązania jak zastosowanie strumienia wody o wielkiej sile, w którym są umieszczone malutkie cząsteczki mające za zadanie ścierać powierzchnię.

Z racji swoich praktycznych właściwości, stal Hardox odznacza się nie tylko sporą popularnością, ale jest również chętnie wykorzystywana. Idealnie sprawdza się na przykład w górnictwie. Ponadto, z blach tych wykonywane są elementy maszyn, które muszą być rzeczywiście wytrzymałe. Co ciekawe, to właśnie Hardox jest często stosowana w procesie produkcyjnym łyżeczek. Blacha jest dosyć sprężysta, a podczas wykorzystywania wyrobów, jakie są z niej wykonane, powierzchnia ściera się równomiernie.

Producent blach Hardox przywiązuje ogromną uwagę do jakości swoich towarów. Oznacza to, że blacha zdecydowanie musi być płaska. Nie mogą się na niej pojawić żadne nierówności, a gdy mimo obróbki przy pomocy walcowania, blacha pod tym względem nadal nie jest idealna, kolejny raz jest walcowana. Sama blacha jest z reguły cienka, jednak jest bardziej wytrzymała niż wiele blach, których grubość jest większa. Na rynku proponowanych jest kilka rodzajów tej stali, tym samym można wybrać produkt odpowiadający indywidualnym wymaganiom lub zastosowaniu, jakie planuje się wziąć pod uwagę.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*