Skip to content

Billboardy – potrzebne?

O ile prowadzisz przedsiębiorstwo, z pewnością zastanawiałeś się często, jak efektywnie się rozreklamować. Teraz niezwykle popularna jest reklama internetowa, a także realizowanie Public Relations przez Facebooka. Nieustannie chętnie opłacane przez biznes są przekazy w prasie papierowej. Lecz my rekomendujemy znaną nam od wieków reklamę zewnętrzną.

Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna
Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, że pionierskie szyldy znaleziono podczas robót archeologicznych w starożytnym mieście Pompeje. Jak widać, billboardy (np. billboardy w Lublinie od ) mają wielowiekową historię. To nic dziwnego, wszak są efektywnym narzędziem promocyjnym. Fundamentalne dla ciebie, jako właściciela działalności, która chce się ogłaszać, jest zlokalizowanie billboardu (na przykład w świetnych lokalizacjach od ). Komunikat promocyjny, który ma dostać się do szerokich mas konsumentów, ma zostać zainstalowany w miejscu, w którym zawsze przewija się wielu ludzi.

Taką idealną lokalizacją jest pobocze trasy ekspresowej, estakada wyjazdowa z miejscowości albo szeroki deptak w okolicy. Dobrze zamontowane billboardy (np. billboardy Gliwice) to gwarancja tego, że zobaczy je wielu ludzi. Należy pamiętać, że przekaz musi być zorientowany pod właściwym kątem. Trzeba zadbać również o oświetlenie przekazu, tak aby był dostrzegalny nawet po zmroku.

Jeżeli pragniesz zawiesić ogłoszenie w Olsztynie, do Google wklej frazę „billboardy Olsztyn”. W sytuacji Elbląga trzeba wkleić nieco inaczej ułożone wyrazy kluczowe – np. „billboardy Elbląg”. Pamiętaj, że najlepsze lokalizacje są już zapewne wykupione przez inne firmy. Ale nie wycofuj się, zajmij sobie miejsce w kolejce już teraz. jeżeli masz ograniczone środki pieniężne na promocję, zastanów się nad postawieniem na citilighty, czyli sporo mniejsze przekazy promocyjne, montowane zwykłe na przystankach tramwajowych. Ludzie, którzy czekają na tramwaj, chętnie oglądają takie reklamy.

Źródło: Billboardy reklama

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*