Skip to content

Biblioteka w domu oraz metody na jej aranżację

Farciarze posiadający duże mieszkanie i również będący właścicielami ogromnego kolekcji książek, powinni pozwolić sobie komfort posiadania domowej biblioteczki. Stanowi ona odrębne pomieszczenie zapełnioną książkami. Gabinet ten może także stanowić domowa kancelarię – pomieszczenie do pracy z biurkiem i komputerem.

biblioteczka w domu

Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędnymi meblami w tym pokoju będą półki na książki. Mamy tu sporą dowolność w kwestii wyboru – praktycznym rozwiązaniem będą regały – przetestuj w promocji regały magazynowe- http://olejnik.pl/ – stojące. Rewelacyjnym pomysłem może być tu sprawienie przeszklonych książkowych gablot – unikniemy uciążliwego kurzenia się naszej kolekcji. Zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy regały książkowe posiadają regulowaną wysokość – tomy bywają różne, od wielkich, albumowych formatów po publikacje wręcz kieszonkowe. Kolejna wersja do wyboru to półki wiszące – należy jednak tu pamiętać, że książki są dość ciężkie, i powinniśmy wybrać modele które taki znaczy ciężar zniosą, nie wspominając już o odpowiednim mocowaniu do ściany. Musimy wymyślić także nad poustawianiem regałów – czy będą stały jedynie pod ścianą, czy może także zajmą część pokoju, tworząc osobny zespół korytarzy. Tak niewiele i biblioteka w mieszkaniu jest gotowa.

biblioteka w domu

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

W rogu pokoju polecamy dać narożne biurko z komfortowym fotelem, może być tworzyło miejsce pracy mieszkańców domu. Najlepiej je dobrać kolorystycznie i stylistycznie do regałów książkowych. Oprócz tego można zadbać o wygodny, duży fotel , obok którego stanie mały stolik kawowy i duża, stojąca lampa. Stanie się bardzo dobre miejsce do czytania i relaksu. Pomocny będzie też mały radioodbiornik bądź odtwarzacz muzyki.

Gdy dysponujemy sporym księgozbiorem, ale nie mamy możliwości zagospodarowania nań osobnego pomieszczenia pozostaje nam, by w każdym z pokoi książkowy regał – dobrym pomysłem są regały o podwójnej głębokości – otrzymamy wtedy dodatkową przestrzeń na publikacje, które można ustawić w dwóch rzędach.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*