Skip to content

Kontrola finansów firmy w w trudnych czasach

Ciężki okres kryzysu ekonomicznego może zgubić wiele pozornie dobrze prosperujących firm. Najważniejsze jest rzecz jasna zwyczajne szczęście, lecz nie wolno zapominać też o bezbłędności prowadzenia interesów. Czasem przeoczenia w prowadzeniu finansów mogą sprawić, że przedsiębiorstwo wpada w kłopoty na rynku.

Szara strefa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bywa, że rachunki nie są kierowane rozsądnie –jest zbyt wiele kosztów, z których można zrezygnować. Idealnym wyjściem jest przyjęcie sprawnych księgowych. Niestety, czasami nawet najlepsi fachowcy zawodzą i nie umieją dojrzeć szans na zoptymalizowanie decyzji finansowych. Co czynić w takiej chwili? Można samodzielnie (jeżeli jesteś prezesem) prowadzić systematycznie audyty. Taki samodzielny audyt finansowy to zajęcie dla ludzi, którzy posiadają wystarczającą wiedzę o rachunkowości.

Ratunkiem z tej trudnej sytuacji jest audyt finansowy – , który zasadza się na tym, że outsourcingowe przedsiębiorstwo wysyła fachowców, którzy przeprowadzają dokładną analizę finansów.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Po zrobieniu skrupulatnych analiz przedstawiają praktyczny raport, w którym wypunktowują, co należy zmienić w działalności. Można mieć pewność, że specjaliści z firmy zewnętrznej zauważą to, czego nie wyłapali twoi ludzi. Tak często bywa, że dopiero badanie świeżym okiem pozwala na wyłapanie uchybień lub doradzenie, gdzie można skutecznie zracjonalizować finanse. Zobacz też Warto pamiętać, że audyt finansowy warto przeprowadzić nie wyłącznie wtedy, gdy przedsiębiorstwo notuje problemy. Rozsądny menager wykupuje audyt finansowy co najmniej raz w roku, by wychwycić wszelkie ewentualne uchybienia.

Zainteresował Cię ten tekst? Więc czytaj to umowa zlecenie, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Jest to naturalnie solidny wydatek, bo usługi audytorów do niedrogich nie należą, lecz częste kontrole mogą ustrzec przed sporymi stratami ekonomicznymi. Audyt finansowy trzeba też opłacić, jeśli przedsiębiorstwo ma w planach rewolucje, na przykład zjednoczenie z inną działalnością bądź wprowadzenie nowatorskich produktów na rynek.

Więcej na Przeczytaj ciekawą propozycję na przykład:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Fss-finanse.pl – Usługi finansowe

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*