Skip to content

Jak urozmaicić wynajmowane mieszkanie Profesjonalne informacje

Sezon na poszukiwanie studenckiej stancji zbliża się ku końcowi. Jak co roku, sierpień okazał się miesiącem o najbardziej intensywnym ruchu na rynku nieruchomości. W porównaniu do zeszłego roku, zwiększyła się podaż, a ceny spadły. Obecnie wynajem taniej kawalerki przestał być rzeczą niemożliwą, nawet w miastach oblężonych przez studentów.

Gdy wybór mieszkania już za nami, kolejnym etapem będzie odremontowanie i urządzenie miejsca, w którym będziemy mieszkać. Oprócz ścian, warto też zwrócić uwagę na podłogę, która niejednokrotnie wymaga odświeżenia. Właściwie dobrana posadzka do naszego mieszkania to ważna sprawa, zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. W zależność od rodzaju posadzki, zmienia się jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygoda pielęgnacji. Ma także znaczenie dla wyglądu wnętrza. Niekiedy w tego rodzaju mieszkaniach można spotkać posadzki kamienne. Są one znacznie droższe od popularnych płytek ceramicznych, jednak ze względu na trwałość i estetykę cieszą się dużym powodzeniem.

Cieplejszym materiałem i równie chętnie stosowanym jest drewno. Można z niego wykonać klasyczny parkiet, deski czy drewnianą mozaikę. Drewno nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i uroku. Drewno powinno być jednak konserwowane. W miejscach, które są często używane, wybierzmy twarde drewno np. egzotyczne.

studenckie mieszkanie
Autor: Kirstie
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby szybko nie uszkodzić drewnianej podłogi, można udekorować ją dywanem, który może pełnić funkcję użytkową, a zarazem dekoracyjną. Dzięki niemu pomieszczenie staje się przytulne, a podłoga ciepła i przyjemna. Ojczyzną dywanów jest Persja. Do dziś dywany – odkryj serwis – perskie są uważane za najlepsze, ekskluzywne i niestety najdroższe. Obecnie, tradycyjne, tkane ręcznie dywany wełniane, choć popularne od setek lat, zostały zepchnięte na dalszy plan przez produkty z tworzyw sztucznych, tkane maszynowo. Dywany akrylowe, dywany (zobacz http://latajacydywan.com/pranie-dywanow-zlotoryja/) (zobacz http://www.latajacydywan.com/pranie-dywanow-legnica/) propylenowe, dywany heat-set i dywany mieszane są towarem dostępnym dla szerokiego grona nabywców – sprawdź ten adres .

Rzadko zdarza się, żeby wraz z wynajmem mieszkania, możliwe było korzystanie z przyległego do budynku ogrodu. Alternatywą może być balkon lub taras, który pomysłowo urządzony, spełni rolę małego ogrodu.. Piękne rośliny doniczkowe i komfortowe meble, na pewno zachęcą do odpoczynku na świeżym powietrzu. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami zabudowanego balkonu, nie musimy rezygnować z marzeń o własnym, niewielkim ogródku. To doskonałe miejsce na stworzenie swojej domowej oranżerii. Takie ogrody zimowe są idealnym rozwiązaniem na pochmurne popołudnia. Przeszklony i pełen zieleni balkon z pewnością będzie cudownym miejscem do spędzania czasu, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*