Skip to content

Aranżacja pomieszczeń za pomocą fototapet

W jaki sposób spowodować, ażeby wąski przedpokój wywoływał wrażenie trochę szerszego, zaś malutka alkowa zyskała kilka dodatkowych metrów?
Nic tak nie zwiększa wizualnie niewielkich pomieszczeń, jak poprawnie dobrana fototapeta lub naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dzisiaj jakie wzory, motywy i barwy najodpowiedniej dobrać, aby oszukać nasze oczy oraz zmysły i otrzymać rezultat ponadplanowej przestrzeni. Pierwszym jak też niezawodnym sposobem na ciekawy rezultat wizualny w pomieszczeniu jest fototapeta z perspektywą. Są to fototapety czy też naklejki ścienne z motywem drożyny, ulicy albo alejki. Przetestujcie sami, jak malownicze włoskie uliczki bądź malownicze alejki cudownie stworzą iluzję głębi, jaka przyda przestrzeni. Analogiczny rezultat można uzyskać stosując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne desenie.
pokoje
Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Następnym, identycznie efektownym i skutecznym sposobem jest fototapeta z tematem krajobrazu. Ładne panoramy, otwarte jak też duże przestrzenie, jak (zobacz wróć) dla przykładu widoki miast, góry albo egzotyczne plaże tworzą wrażenie, że nasza ściana staje się jak wielkie okno otwarte na świat. Inny trik, który można zastosować, jest to fototapeta w pasy. Być może ten motyw nie będzie już tak olśniewający jak dwie ostatnie propozycje, lecz na pewno takowa fototapeta doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach współczesnych. Pamiętajmy o zasadzie, iż pasy pionowe optycznie podnoszą wnętrze, z kolei poziome spowodują, że wnętrze będzie szersze. Czwartym sposobem jest użycie mocy, która drzemie w odcieniach jak też kontrastach.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odnośnik do witryny, a znajdziesz tam wiele fascynujących informacji.

/J]

Wszyscy chyba znają podstawową zasadę, iż jasne barwy wizualnie powiększają wnętrze, z kolei ciemne zmniejszają je. A zatem, ażeby uzyskać rezultat dodatkowej przestrzeni wybierajmy fototapety w jasnych odcieniach na przykład fototapety kwiaty w pastelowe, drobne wzory.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*