Skip to content

Analiza sytuacji zatrudnienia wśród młodych ludzi

Ostatnie czasy wyraźnie zaprezentowały, że młodzi ludzie szczegółowo powinni pomyśleć o studiach, gdyż kiepski kierunek może skutkować później kłopotami w zdobyciu zatrudnienia. Jakie zatem profesje są godne rozważenia i na co zwrócić uwagę przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu zawodach.

prawo i praca

Na pewno często wybierane, sprawdzone zawody jak adwokat czy lekarz są jak najbardziej warte uwagi – tłumaczy pan Robert, którego główną działalnością jest. Związane są one z ogromną ilością wysiłku, ale jest jak najbardziej prawdopodobne zdobycie zatrudnienia po ukończeniu medycyny. Całkiem są pomocne znajomości przy dostaniu się do renomowanej kancelarii, ale nawet bez nich mądra i zdolna osoba da radę.

Drugimi studiami wartymi rozważenia są na pewno studia inżynierskie. Branża informatyczna cały czas się rozrasta i ludzie po informatyce nie mają dużych kłopotów ze znalezieniem pracy. Jak zaznacza pan Tomasz, trzeba pamiętać że w tej branży też są osoby bez pracy. Warto wybrać taką specjalizację, na którą jest zapotrzebowanie jak np. programowanie.

Dobrego przemyślenia wymagają studia humanistyczne.

Chcesz przeanalizować niniejszą kwestię nieco bardziej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na portalu (https://ulgaoddlugu.pl/oddluzanie-komornicze/), który również omawia taką problematykę!

Kierunki takie jak historia nie mają zbyt dużej przyszłości jeśli chodzi o pewność zatrudnienia. Przyczynia się do tego coraz mniejsza liczba urodzeń oraz coraz mocniejsze znaczenie sektora technologicznego.

zatrudnienie

Ważne jest też miejsce w którym chcemy pracować. Wielkie miasta jak Warszawa, Szczecin czy Rzeszów oferują dużo więcej ofert znalezienia pracy niż małe miasteczka, gdzie jest duże bezrobocie. Jak mówi pan Robert, drugi prawnik, o wiele łatwiej przedstawić obsługę prawną w Krakowie niż w pozostałych częściach kraju. Można wpisać , by przekonać się ile jest wyników.

Warto przede wszystkim nie zapominać o praktyce – mówią zgodnie nasi goście. To ona a nie oceny ze studiów czy nawet ranga studiów mogą zaważyć na tym, jaką pracę zdobędziemy.

Źródło: adwokaci-tytko.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*