Skip to content

Aktualne osiągnięcia technologiczne w różnorakich dziedzinach

Często bywa sobie coś ciężko wyobrazić. Nie każdy ma zmysł przestrzeni. Trzymając w dłoni model prościej zrozumieć funkcjonowanie niektórych produktów.

tonery do drukarki
Autor: Frédéric BISSON
Źródło: http://www.flickr.com
Nadeszła epoka, kiedy nie trzeba tworzyć skomplikowanych modeli przez kilka dni, które tak nie uzyskają oczekiwanego efektu. Istnieje szybkie prototypowanie, dzięki któremu szybko otrzymamy to co stworzymy w CAD (na czym polega szybkie prototypowanie). Wydruk w 3D to ponadczasowy sądom (zobacz mediacje w sprawach cywilnych) na uzyskiwanie skomplikowanych modeli. Jest to niepospolite dokonanie. Używając technologii szybkie prototypowanie wydrukowany rower będzie miał ruszające się koła. Będzie mógł jeździć.
Przyszłość należy do Rapid Prototyping. Znajduje ono użycie nie tylko w w konstruowaniu maszyn, ale właściwie w każdej dziedzinie. Można tworzyć wystrój scenografii albo narządy ludzkiego organizmu. Prototypy tworzone przez szybkie prototypowanie są bardzo pomocne do nauki zawodu doktora. Autentyczny wygląd i sposób funkcjonowania organów ludzkich jest doskonałym prototypem do opracowania wyjątkowo złożonych operacji. W takich modelach można nanieść precyzyjnie ślady uszkodzonego narządu. Przez szybkie prototypowanie i inne zdjęcia >> http://grupapartner.pl śladów chorobowych jest konstruowany aktualny prototyp narządu. Posiadając sztuczny organu czas operacji w w przeważającej części może ulec z pewnością krótszy. Przez co chory jest mniej narażony i ma realne szanse na przeżycie. Używanie metody szybkiego prototypowania pozwala na wieloaspektowe przetestowanie produktu przed zainaugurowaniem wyrobu. Mając w dłoni konkretny towar prościej porozumiewać się w przedsiębiorstwach między różnymi departamentami. Minimalizuje to również opracowanie propozycji dla kontrahenta, któremu nie trzeba mówić o produkcie, który zlecił, a po prostu mu pokazać.

drukowanie w 3D
Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Wydruk 3D znajdzie użycie w niejednej branży . Skraca to istotnie czas tworzenia, a co za tym idzie wydatki – sprawdź tu. Przyszłość należy do współczesnych rozwiązań, których osiągnięć nie jesteśmy w stanie zaplanować.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*