Skip to content

Przenośne agregaty. Skąd wynająć?

Pomimo pokrycia praktycznie całej Polski siecią energetyczną, w granicach kraju ciągle są miejsca gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Dostęp do niego bywa również utrudniony podczas różnorodnych zjawisk związanych z pogodą i klęsk żywiołowych. W takiej przypadku warto nabyć agregat prądotwórczy, który może posłużyć za jedyne bądź awaryjne źródło zasilania – dostępne pod tym adresem. Jest to podstawowe wyposażenie wszystkich tych placówek, które do prawidłowego działania wymagają prądu, takich jak szpitale czy chociażby serwerownie

.

Nagły zanik prądu może skutkować uszkodzeniem drogiej i delikatnej aparatury. W takiej sytuacji lepiej więc zainwestować w sprzęt wart kilka tysięcy złotych, niż stracić ten o wartości dziesiątki tysięcy.

Niedoceniane maszyny

żarówka
Autor: Chris Hawes
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty wykorzystuje się oprócz tego w czasie nagłego wzrostu zapotrzebowania na prąd, na przykład na budowie. W takiej sytuacji niekorzystnym przedsięwzięciem jest kupno agregatu. Dla tego rodzaju klientów tworzone są przedsiębiorstwa oferujące wynajem agregatów prądotwórczych jak chociażby . W celu uniknięcia uiszczania kary umownej za spóźnienie, rozsądnym pomysłem może okazać się zatrudnienie większej ilości robotników i dostarczenie im większej ilości prądu, właśnie z użyciem takiego urządzenia. Wynajem agregatu jest najrozsądniejszym pomysłem. Szukając firmy oferującej takąusługę, warto dokonać porównania cen z pozostałymi firmami, jak również zapytać o sprzęt dodatkowy. Potrzebne okazują się niekiedy rozdzielnice, profesjonalnemoduły gniazdowe lub tablica (sprawdź tablice OWZ) rozdzielcza. Niektóre przedsiębiorstwa każą dopłacać dodatkowo za te akcesoria, inne oferują je w komplecie z wypożyczanym agregatem.

Zasada funkcjonowania agregatu
Zasadniczą częścią urządzenia jest silnik spalinowy, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie energii elektrycznej. Rama ze stali izoluje silnik – www.zongshen.eu/o-firmie-zongshen/ – od podłoża, tak żeby nie uległ awarii. Poza tym agregaty są wyposażone w przyłączki, które umożliwiają przyłączenie urządzenia do rozdzielnicy, oraz zbiornika paliwa. Agregaty o większych rozmiarach wymagają niekiedy przyłączenia zewnętrznego zbiornika. Nie jest to tania metoda otrzymywania energii elektrycznej, lecz w niektórych sytuacjach jedyna dostępna.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*