Skip to content

Agencja transportowa asystuje w każdym momencie

Przez spedycję rozumie się najczęściej ogół czynności transportowych, mających na celu dostarczenie produktów. Faktycznie jest inaczej – spedycja rozpoczyna się już podczas planowania operacji.

rozwój usług logistycznych
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Spedytor, czyli autentyczny realizator spedycji, to człowiek odpowiedzialny za dwa aspekty tej czynności: jest on dystrybutorem i – po części przewoźnikiem we własnej osobie. Zadania przezeń wykonywane, a z którymi jest kojarzony, są de facto wynikiem wcześniejszych czynności.

Na początku zlecenia spedytor odpowiada w umowie za kontakt z klientem. Zamawiający zleca mu swoje wymagania, a spedytor zestawia je z możliwościami firmy. Już w trakcie rozmów padają słowa o czasie realizacji transportu, rodzaju ubezpieczenia materiału itp. Generalnie lista wymogów zamawiającego zależy tylko od jego samego – spedytor odpowiada jedynie za podtrzymanie relacji i dogranie szczegółów umowy.

Kolejne ustalenia to specjalistyczne plany przewozu i pomoc w odprawie importowej. Firma spedycyjna wyjaśnia klientowi konkretnie przebieg czynności spedycyjnych, z uwzględnieniem warunków przejazdu, wymagań klienta, jak również warunków prawnych. Po dokładniejszej rozmowie spedytor proponuje wstępną stawkę za realizację zadania spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest przejazd towaru, za który odpowiada wynajęty później przewoźnik.

magazyn pełen paczek
Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zleceniobiorca akceptuje warunki spedytora, ten ostatni wykonuje stosowną umowę będącą podstawą do powiązania klienta z usługodawcą. Ogólnopolska organizacja spedycyjna stwierdza, że rzetelnie wystawiona umowa powinna zawierać m.in.: zakres działań, typ wysyłki, dane techniczne towaru (masę, pomiary, objętość itp.) i kolejne kluczowe do realizacji więcej – kliknij > promus.katowice.pl udanej spedycji dokumenty. Najbezpieczniejszą formą powiązania dla zamawiającego jest dokument (zobacz: warte przeczytania), nie ma jednak przeciwwskazań do zawarcia umowy przez internet lub ustnie.

Umowy na transport materiałów mogą być jednorazowym zleceniem, mogą też określać ilość przejazdów i czas realizacji transportów (tydzień, miesiąc). Spedycyjna „zabawa” rozpoczyna się na dobre przy … następnej dokumentacji. Załatwienie dokumentów przewozowych, także za przewoźnika, ewidencja ilościowa i jakościowa, zarówno przed, jak i po transporcie itd. to przykłady – przed spedytorem stoi jeszcze cała masa obowiązków, które musi wypełnić, aby umowa została planowo zrealizowana.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*