Skip to content

Monthly Archives: Czerwiec 2020

Są sytuacje, jak nie trzeba rozliczać pit. Które to sytuacje? W jakiej sytuacji nie istnieje taki obowiązek?

Nie wszyscy o tym wiedzą, lecz nie zawsze jesteśmy zmuszeni składać roczny PIT od uzyskanych dochodów. Nie musimy przedkładać zeznań od dochodów zwolnionych oraz od jakich zaniechano poboru podatku oraz opodatkowanych ryczałtowo

Czerwiec 30, 2020

Read More

Czy kiedykolwiek rozważałeś, w jaki sposób głos wpływa na ludzi?

W codziennym postępowaniu często reagujemy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te najwcześniejsze momenty – przeważnie przyjmuje się, że jest to nie więcej niż 30 sekund – składają się wygląd, tembr głosu oraz kontekst interakcji. Jeśli spojrzeć na to zjawisko z biznesowego punktu widzenia, musimy uświadomić sobie, że w ten sam sposób traktowane są różnego rodzaju reklamy wizualno-głosowe.

Czerwiec 30, 2020

Read More

Protetyka pomaga uzupełnić zgryz

Dentysta dopomoże w każdym problemie z zębami

O zęby warto troszczyć się, niby każdy o tym wie, mimo wszystko niejednokrotnie ciężko będzie nam się umówić do stomatologa profilaktycznie, więc idziemy do niego jedynie wtenczas, gdy coś niedobrego zaczyna być z naszymi zębami. W efekcie takiego postępowania najczęściej jest tak, że leczenie naszych zębów będzie dosyć czasochłonne.

Czerwiec 30, 2020

Read More

Żyjemy na granicy dwóch rzeczywistości – internetowej i offline. Co to dla nas znaczy i jak się ta sytuacja rozwinie w przyszłości?

Żyjemy w świecie online i offline, gdzie te dwie sfery stale się ze sobą ścierają pozostawiając nam większe, niż w przeszłości, pole manewru. Dawniej bowiem nie mieliśmy za wiele możliwości. Jak sklep to jedynie stacjonarny, nie zawsze był w nim wielki wybór, a jeśli chcieliśmy porównać ceny to nierzadko trzeba było jechać na drugi koniec miasta. Aktualnie nim zdecydujemy się na zakupy konkretnie sprawdzimy, co internauci piszą o interesującej rzeczy i co więcej, sprawdzimy w wyszukiwarce cenowej, gdzie zakupić najbardziej korzystnie.

Czerwiec 30, 2020

Read More

Profesjonalne zakładanie spółek

Jeżeli kogoś interesuje prowadzenie swojej własnej działalności gospodarczej, to musi wiedzieć o tym, że aktualnie może to robić na sporo różnych sposobów – prawo w Polsce przewiduje w końcu szereg rodzajów przedsiębiorstw, jakie można założyć.

Czerwiec 30, 2020

Read More

Obieg dokumentów firmowych

Rozmaite faktury, rachunki i tym podobne towarzyszą ludziom w codziennym życiu. Już przy urodzeniu tworzony jest odpowiedni akt, dokumentujący wo wydarzenie. Na pewno jednak największy przepływ faktur występuje w przedsiębiorstwach. Jest to ta strona przedsiębiorstwa, która nie jest widoczna „z zewnątrz”, od strony kontrahenta. Już do utworzenia firmy koniecznych jest bardzo dużo rozmaitych zezwoleń i dokumentów. Dotyczą one na przykład kwestii z pozoru nie tak bardzo ważnych, takich jak na przykład wykupienie lokalu czy opłaty za niego.

Czerwiec 30, 2020

Read More

Czasami wydaje się nam, że zimą bywa nazbyt mroźnie w naszych domach, ale poniekąd jest to nie do końca prawidłowe postrzeganie

Zima bywa w Polsce dość zmienna – czasami mamy mrozy jak na Alasce, a niekiedy pogoda przypomina nam tą znad Morza Śródziemnego, na przykład z Grecji, gdzie bywa dodatnia temperatura i jest deszcz.

Czerwiec 28, 2020

Read More

Gdy potrzebny jest nam fachowiec

Są sytuacje, gdy nasze kompetencje są zbyt marne. Możemy zrobić remont mieszkania, ale do pewnego momentu, ponieważ nie wiadomo, czy damy sobie radę z kładzeniem gładzi lub czy odpowiednio zainstalujemy szafę wnękową.

Czerwiec 28, 2020

Read More

Jakim sposobem kupować zabawki w sklepach internetowych?

Dzięki postępowi nauki coraz częściej postanawiamy zaopatrywać się przez internet. Internet dostarcza nam pełny spis firm internetowych. Łatwiejszym sposobem jest zakupienie czegoś online niż marnowanie czasu podczas zwykłych zakupów.

Czerwiec 28, 2020

Read More

Warto założyć swój biznes

Własna działalność to w pewnym sensie szansa na sukces. To etap, kiedy można być wolnym od szefa i konstruować nowy zespół według własnych koncepcji. Szansa otrzymania dotacji z UE to dosyć kusząca wizja. Nie zwlekaj i załóż firmę.

Czerwiec 28, 2020

Read More

Grafika 3d raduje się sporym zainteresowaniem

Powinniśmy zaznaczyć, że im lepiej zaprezentowany będzie jakiś materiał, tym znaczniejsza będzie nadzieja, że ludzie zadecydują się go kupić. Przez to właśnie tak ważne okazuje się być to, żebyśmy uważnie przeanalizowali wszystkie własne przedsięwzięcia.
Czy wiemy jak wyglądają rendery?
Kiedy proponujemy jakiś przedmiot, ale nie pragniemy go natychmiast przedstawiać kontrahentom, to zawsze możemy przyszykować rendery.

Czerwiec 27, 2020

Read More

Co kupić bratu na rocznicę urodzin?

Każdy kocha dostawać upominki z okazji swych urodzin lub innej równie dla nas ważnej daty lub święta. To dokładnie urodziny kojarzą się nam zwykle z prezentami (tuż po Bożym Narodzeniu).

Czerwiec 27, 2020

Read More